On binlerce aday, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 3 bin 611 personel alımı başvuru sonuçlarını bekliyor.
Geçtiğimiz yılın Ekim ayında yayımlanan ilanda Cea ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmek üzere 3.222  infaz ve koruma memuru,  89  büro personeli (ceza infaz kurumu katibi),  58  diğer sağlık personeli (sağlık memuru),   91   teknisyen,  75  destek personeli (şoför),  42  destek personeli (aşçı),  34  destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam  3.611 personel alımı yapılacağı bildirilmişti. Yayımlanan ilana 100 bine yakın kişi başvuru yaptı.

Türkiye geneli yapılan alımda başvuru yapanlar arasında KPSS puanına göre sıralama yapıldı. Yapılan sıralamanın ardından adaylar boy-kilo ve uygulama sınavlarına çağrıldı. Bu aşamayı geçen on binlerce aday da sözlü mülakatlara alındı. 25 Aralık günü başlayan sözlü mülakatlar Ocak ayının ortalarına kadar devam etti.

Ocak ayının ikinci haftası sona eren mülakatların sonuçları için bekleyiş halen devam ediyor. On binlerce aday, Adalet Komisyonlarının sözlü mülakat sonuçlarını açıklamasını bekliyor. Ancak komisyonlar başvuru sonuçları konusunda sessizliğini halen sürdürüyor.

Önceki yıllarda mülakatların sona ermesinden sonraki 1 hafta içinde açıklanan sonuçların açıklanması, son yıllarda 1-2 aylık süreçlere kadar tırmandı. Bu bekleyiş adayları tedirgin ederken mülakat sonuçlarını bekleyenler, sonuçların bir an önce açıklanmasını ve buna göre hayatlarına yön vermeyi istiyor. sonuçların açıklanması büyük bir heyecan ve tedirginliğe bırakıyor kendisini sonuçların açıklanmasından sonra komisyon komisyon sayfamızda yayınlanacaktır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here